Ergonómia

Výškovo nastaviteľné stoly

Ergonómia výškovo nastaviteľných stolov

ERGONOMICKÝ STôL, ZA KTORÝM VÁS CHRBÁT NEBOLÍ!

V sede sa učíme, študujeme aj pracujeme. Nesprávne a dlhodobé sedenie je v dnešnej dobe civilizačná choroba, na ktorú trpia už deti v školskom veku. Zlé návyky, získané pri nesprávnom sedení v škole a doma pri PC, si prenášajú do dospelosti. Telo a hlavne chrbtica začnú jednostrannému zaťažovaniu podliehať. Poloha v sede stláča medzistavcové platničky a časom dochádza k ich degenerácii. Následne prichádzajú bolesti chrbta či hlavy a závraty. Dlhodobé nesprávne sedenie pri práci spôsobuje vysunutie medzistavcovej platničky v bedrovej a krčnej chrbtici, skoliózu, bolesti hlavy, závraty a chronickú bolesť chrbta. Pre predídenie týmto stavom je potrebné zaistiť ergonomické podmienky pri práci v kancelárii.

Problémy vznikajúce z dlhodobého sedenia vyrieši striedanie sedenia a státia.

V stoji zapojíme brušné i chrbtové svaly a odľahčíme tlak na medzistavcové platničky. Takto môžeme predchádzať dlhodobým problémom s bolesťami chrbta a eliminovať ich priebeh. Hlavným problémom je nedostatok pohybu. Naše výškovo nastaviteľné stoly nás nevyliečia, ale podstatne znížia riziko problémov. Preto tieto stoly doporučujú aj odborníci a doktori ako prevenciu, či pomoc pre tých, ktorí potiaže s chrbticou majú.

Sedenie pri práci za výškovonastaviteľným stolom

Zdvíhací mechanizmus výškovonastaviteľných stolov Vám umožní nastavenie správnej výšky pracovnej dosky voči Vašej výške, čo je nevyhnutnou podmienkou pre správne sedenie. Vďaka stolom s výrezom v pracovnej doske dostanú Vaše ramená podporu, čím sa uľaví trapézovým svalom a umožní relaxácia šije.

Státie pri práci za výškovonastaviteľným stolom

Stoly Vám umožnia vykonať vitálnu zmenu a pokračovať v práci v stoji. Jednoducho stlačením tlačítka si stôl nastavíte podľa svojej momentálnej potreby. Ramená zostávajú podopreté a oproti sedeniu, ktoré je neprirodzenou polohou pre človeka, dochádza k narovnaniu nôh. Celkovo sa zlepší krvný obeh a budete sa cítiť lepšie.
Výškovonastaviteľné stoly nie sú nedosiahnuteľným luxusom, ale dostupným, efektívnym a ergonomickým pomocníkom. Tento pomocník by mal byť v dnešnej dobe súčasťou každého moderného pracoviska, ktoré berie ohľad na ergonomické potreby každého človeka pri vykonávaní svojej práce.

Viac informácii o našich výškovo nastaviteľných stolochMáte nejaké otázky? Nezáväzne nám napíšte.


Sídlo firmy:
Orechová 2053/17
Šaľa 927 01
IČO: 36 283 371
Nábytkové Rštúdio
Rybníková 550/14
Trnava 917 01
  033 550 54 82
  rstudio@rstudio.sk

Stále ste sa nerozhodli?
O nás
Referencie
Prečo my?
Ergonómia
Pridajte si nás na našich sieťach a sledujte nás:


Design and coding by Martin Beko. 2017
Nábytok Rstudio s.r.o.