Obývačka spojená s kuchyňou? Prečítajte si, ako na ňu

14.09.2018

Obývačka prepojená s kuchyňou patrí k trendu, ktorý je na výslní už dlhšiu dobu. Stále si neviete rady, ako sa popasovať s interiérom v tejto časti Vášho nového bývania? Či už podliehate moderným trendom, alebo vyznávate klasiku, máme pre Vás niekoľko dobrých rád, ktoré Vás nasmerujú správnou cestou, ako zariadiť obývačku s kuchyňou.

 

 

Základné pravidlá pri zariadení obývačky spojenej s kuchyňou

Nezáleží na tom, či rekonštruujete, alebo riešite priestor v novostavbe. Ako sme už spomenuli, každý z nás má navyše štýl, ktorý v interiérovom dizajne preferuje. Industriálna strohosť, shaby shic romantické prvky a dokonca aj praktická a nadčasová funkčnosť podliehajú niekoľkým spoločným pravidlám. Práve vďaka nim a vhodnému zariadeniu bytu či domu dokážete vytvoriť v obývačke spojenej s kuchyňou ten správny pocit domova. Ktoré pravidlá sú to?

 

Nábytok na mieru, ktorý sadne presne na svoje miesto

Ak práve neriešite dočasný prenájom alebo bývanie len na niekoľko rokov, oplatí sa vsadiť na kvalitný nábytok na mieru. S tým Vám pomôže realistický 3D návrh, vďaka ktorému bude Vaša obývačka s kuchyňou slúžiť presne takému účelu, aký od nej očakávate. Na základe informácií, ktoré dizajnérovi poskytnete, dokáže navrhnúť nábytok do obývačky s dostatkom úložného priestoru alebo priestor pre spoločné večere pre veľkú rodinu, či šikovný jedálenský kútik pre zamilované dvojice. Vďaka kvalitným materiálom a výrobe nábytku na mieru bude príprava jedál v kuchyni jednoduchá a chvíle oddychu pri večerných seriáloch nebude nič rušiť.

 

 

Zóny v priestore a správna ergonómia

Okrem nábytku je kľúčové aj to, ako prvky v priestore rozmiestnite. Pri veľkých otvorených miestnostiach, akými je práve spojená obývačka a kuchyňa, sa nemusíte držať pri zemi. Pokojne vsaďte na mohutný jedálenský stôl, alebo kuchynský ostrovček, o ktorom ste tak dlho snívali. To všetko však za predpokladu, že Vám to pôdorys miestnosti umožní. Rozdelenie na zóny (oddychová, aktívna, zóna na stolovanie, zóna na prípravu jedla a pod.) má svoje opodstatnenie nielen v rámci dizajnu, ale najmä účelu. Rýchlo pochopíte, ako sa vďaka správnej ergonómii priestoru budete cítiť vo svojom novom dome príjemne a všetko budete mať po ruke.

 

NÁŠ TIP: Dominantné prvky v interiéri odporúčame rozdeliť menšími kúskami a tým zachovať príjemnú celistvosť a atmosféru celého priestoru obývačky a kuchyne. Pomôžu štýlové vysoké stoličky, poličky alebo doplnky, ktoré priestor osviežia.

Farby a osvetlenie

To, v akých tónoch dizajn zvolíte, nie je jednoduché rozhodnutie. Najmä, ak si nie ste istí, aký štýl Vám vyhovuje. Preto odporúčame siahnuť po neutrálnych zemitých farbách, ktoré poľahky môžete dopĺňať. Nielen farebné kombinácie, doplnky do interiéru, ale i sezónne dekorácie (jar, Vianoce a podobne) si tak ľubovoľne obmeníte hoc aj každý rok. Napokon nezabúdajte na vhodné osvetlenie, vďaka ktorému sa bude Vaša kuchyňa spojená s obývačkou niesť vždy v príjemnej atmosfére. Denná časť s dostatkom svetla a možnosť stlmenia osvetlenia v oddychovej časti by nemali v takomto priestore chýbať.

 

 

Radi by ste sa pustili do zariadenia obývačky spojenej s kuchyňou, no inšpirácia stále neprichádza? Kontaktujte nás, naši interiéroví dizajnéri Vám radi podajú pomocnú ruku.

 

POTREBUJEM POMOCNÚ RUKU